Medikal Grup
HABER ve DUYURULARIMIZ
SIK SORULAN SORULAR
Antiseptik Nedir?
Biyosidal Ürün Nedir?
Enfeksiyon Nedir, Nasıl Bulaşır?
Dezenfeksiyon Nedir?
Yüksek Düzey Dezenfeksiyon Nedir?
Orta Düzey Dezenfeksiyon Nedir?
Düşük Seviye Dezenfeksiyon Nedir?
DETROX Detroderm

Highslide JS

DETRODERM
ALKOL BAZLI EL ANTİSEPTİĞİ

Ürün Tanımı:
El ve cilde sürülerek uygulanan,alkollü,kısa sürede etkili el ve cilt antiseptiği. Formülünde cilt üzerinde biriken aktif maddeler bulunmadığı için cilt için çok uygundur.Kullanıma hazırdır.Dermatolojik açından hassas ve alerjik cilt tipindeki kullanıcılara el/cilt antisepsisi için tavsiye edilir

Kullanım Alanları:
Ameliyat ve yoğun bakım üniteleri, klinikler, diş hekimi muayyenehaneleri, veteriner klinikleri, laboratuarlar, evde hasta bakımı gibi ellerin ve cildin hijyenik ve cerrahi antisepsisi için sağlık hizmeti verilen her yerde kullanıma uygundur

Bileşimi:
% 70  2-propanol, gliserin, yardımcı maddeler, parfüm

Kullanım Şekli:
Hijyenik el antisepsisi için en az 3 ml solüsyon seyreltilmeden ele uygulanır  ve 30 sn boyunca eller kuruyana kadar ovulur. Cerrahi el antisepsisi için 5 ml solüsyon ele uygulanır ve 3 dk boyunca eller ovalanır. 

Mikrobiyolojik Özellikler:
30 saniyede bakterisid , fungisid , virüsid , tuberkulozid etki

Ambalajlama:
125 ml, 250 ml , 500 ml , 1 litre

Yardımcı Aparatlar:
1 litrelik şişe için üstten basmalı pompa ve duvar dispenseri , 250 ml lik spreyleme cep modeli

Önlem ve Uyarılar:
Yanıcıdır.Direkt ateş kaynaklarından uzak tutunuz.Sigara içmeyin. Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. Yutulması halinde zararlıdır,doktora başvurun.Teneffüs edilmesi durumunda hastayı temiz havaya çıkarın.Gerekirse tıbbi yardım alın.Gōzle teması durumunda bol miktarda suyla gōz kapaklarını açık tutarak yıkayın , gerekirse doktora başvurun.

Havalandırılması iyi olan 30oC nin altındaki sıcaklıkta güneş ışığından uzakta bir yerde saklayınız. Oksidan ve kendiliğinden yanıcı maddelerle birlikte bulundurmayınız.

Ruhsatlandırma:
DETRODERM  el ve cilt antiseptiği , T.C  Sağlık Bakanlığı ´ndan alınan 07.09.2012 tarihli ve 2012 / 245 sayılı biyosidal ürün ruhsatına sahiptir.

 

 

       Copyright © 2010 -2018  |  www.detrox.com.tr
DETROX FACEBOOK DETROX TWITTER
Web Sitesi Hizmeti