Detrox
Veterinerlik Hijyeni Nedir?

Veterinerlik Hijyeni Nedir?

Veterinerlik hijyeni, hayvanların yetiştirildiği, bakımının ve tedavisinin yapıldığı alanlarda hem ortamın hem de kişilerin temizlik ve dezenfeksiyonunu sağlamak için yapılan işlemlerin tümünü kapsar.

Veterinerlik Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Veterinerlik hijyeninin sağlanması için hayvan-insan-çevre ilişkisine dikkat edilmelidir. Bu sayede bulaşı riskinden koruma sağlanır.

Hayvanlar ve çevre ile temasları bulunan veterinerlerin, kliniklerinde ve saha gezilerinde işletmelerde hijyeni ve dezenfeksiyonu bozmayacak şekilde öncelikle kendi hijyenlerini sağlamalıdırlar. Kendi hijyenlerini sağlamak için uygun iş kıyafeti giymeli, el temizliğine dikkat etmeli ve ortamı temiz tutmalıdırlar.

Veterinerlik Hijyeninde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Veterinerlik hijyeni sağlayabilmek için ortamın ve kişinin temizlik ve dezenfeksiyonuna dikkat edilmelidir:

 • Ortamdaki yüzeylerin temizliği ve dezenfeksiyonu düzenli yapılmalı, kontrol edilmelidir. Detrox farklı ürün içerikleri ile Detro Spray, Detro San HP Spray, Detro San HP Wipes, Detro San HP, Detro San Floor ürünlerini önermektedir.
 • Ortamda işlem sırasında kullanılan aletlerin temizliği ve dezenfeksiyonu düzenli yapılmalı, kontrol edilmelidir.
 • İşletmeye giren-çıkan kişi ve araçlarında kontrolü sağlanmalı, temizlik ve dezenfeksiyonuna dikkat edilmelidir.
 • Kişi uygun iş kıyafeti giymelidir.
 • Kişi iş kıyafetini temiz tutmalıdır, kirlendiği durumlarda temizlemelidir.
 • Kişi el hijyenine dikkat etmelidir. Kişi öncelikli ellerini su ve sabun ile yıkamalıdır. El antiseptiği kullanmalıdır.

Ortamın ve kişinin temizlik ve dezenfeksiyonunun sağlanması için Detrox farklı ürün içerikleri ile Detro Spray, Detro San HP Spray, Detro San HP Wipes, Detro San HP, Detro San Floor, Detro Derm, Detro Derm Soft %72, Detro Hexidin, Detro Purehand ürünlerini önermektedir.

  Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  Open chat
  1
  Merhaba 👋
  Hangi konuda bilgi almak istemiştiniz?