Detrox
Endoskop Kurutma ve Saklama Dolabı

Endoskop Kurutma ve Saklama Dolabı

Güvenli hasta bakımı, her bir endoskopun işlem odasına kontaminasyonsuz bir durumda ve aynı zamanda iyi çalışır durumda teslim edilmesini gerektirir. Kontamine endoskopların işlem alanına uygun şekilde taşınması, kullanımda özen gösterilmesi, uygun saklama uygulamaları ve temiz bir endoskopun yeniden kullanım için kontrollü bir şekilde taşınması, hastalarda güvenli olmayan endoskopların kullanılması riskini azaltmaya yardımcı olan kritik adımlardır.

Esnek endoskoplar, tekrar kullanılabilen cihazlardır. Kullanımları sırasında yoğun şekilde kontamine olurlar. Bu nedenle tekrar hastada kullanımları için titiz temizlik ve yüksek düzey dezenfeksiyon gereklidir. Bu iki önemli işlem, endoskobun sonraki hastalarda temiz ve güvenli kullanımını garanti eder.

İyi temizlenen, yüksek düzey dezenfeksiyona tutulan ve düzgün bir şekilde taşınan endoskobun bir sonraki işleme kadar düzgün bir şekilde saklanması da önemlidir. Yıkanan ve dezenfekte edilen endoskopların düzgün kurutulmaması, saklama sırasında mikrobiyal çoğalma riskini oluşturabilir. Bu risk, düzgün bir kurutma ve saklama koşullarını içeren proses veya işlemle ortadan kaldırılabilir. Bu işlemler için karşımıza Endoskop Kurutma ve Saklama Dolapları çıkmaktadır.

Hastanelerin gastroenteroloji kliniklerinde, endoskopi, kolonoskopi ve bronkoskopi gibi tıbbi incelemelerin yapıldığı alanlarda kullanılan skopların yıkandıktan sonra kurutulup, bir sonraki işleme kadar dezenfeksiyonu korunarak ve emniyetli bir şekilde saklanması amacı ile tasarlanmıştır.

Endoskop kurutma dolabı uygun şekilde konumlandırılan, kurutma ve saklama açısından kullanılan bir cihazdır. Her türlü endoskopi işlemi için yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Burada kullanılan koruma ve güvenlik sistemi ile mikrobiyolojik kalitesini korumakla beraber mekanik hasarı da yüksek düzeyde önlemektedir. Endoskop işlemleri için tasarlanan bu kurutma dolabı iş yükünü azaltmak için olmazsa olmaz cihazlardan biridir.

Endoskop Kurutma Dolabı Ne İşe Yarar?

Endoskop kurutma dolabı dezenfekte edilen skopların güvenli ve temiz ortamlarda saklanmasına sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu cihazlar endoskopi işlemlerin yapıldığı alanlarda kullanılmaktadır. Endoskopların yıkama işlemlerinin ardından kurutulup,  bir sonraki işlem için dezenfekte edilmiş ve emniyetli bir şekilde saklanmasına yardımcı olur.

Endoskop Kurutma Dolabı Özellikleri Nelerdir?

 • Esnek endoskopların hijyenik olarak kurutulması ve güvenli saklanması
 • 10’dan fazla endoskopu aynı anda kurutma ve depolama özelliği
 • İçerdiği Hepa fitre ve UV lambası ile kurutma havasının kalitesinin artırılması
 • Cihaz içerisinde sıcaklık ve sürekli nem kontrolü sağlayan özel yapı ( Endoskoplarda üremeyi öncelemek için bağıl nemi %50’nin altında tutabilme özelliği
 • Endoskop ve kullanıcı barkod takip sistemi
 • Barkod ile açılan otomatik kapı,  böylece yapılan işlemin izlenebilirliğinin sağlanması
 • Kurutulmakta olan ve işleme hazır olan endoskopların program üzerinde kolay bir şekilde takip edilebilmesi
 • Geniş dokunmatik ekran ve kullanım kolaylığı sağlayan program ve dil seçeneği ile kullanıcı dostu özellikleri ile Detrox bünyesinde Detroscopy ürün grubunda yer alan Detro Storage, kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

  Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  Open chat
  1
  Merhaba 👋
  Hangi konuda bilgi almak istemiştiniz?