Detrox
Endoskop Taşıma Arabası Nedir?

Endoskop Taşıma Arabası Nedir?

Endoskopi “endo” ve “skopi” kelimelerinden oluşan vücut içinin bir skop ile görüntülenmesi anlamını taşıyan bir kelimedir.

Endoskop iç organlar ve vücut boşluklarından görüntü alınması amacıyla kullanılan cihazların tümüne verilen genel isimdir. Kullanım alanlarına göre farklı isimler alırlar.

Hastaneden tıp merkezlerine Gastroenteroloji bölümünde her gün Endoskopi işlemi gerçekleşmektedir. Bu işlemlerin sayısı, hasta kapasitesi fazla olan hastane ve tıp merkezlerinde çok yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Bu sebeple, Endoskopi başlı başına takip gerektiren önemli bir işlem sürecidir. Endoskopi işlemine hazırlık ve sonraki süreçler için özellikle kullanıcıya kolaylık sağlayan Endoskop Taşıma Arabasını yakından tanıyalım.

Endoskopi işleminde kullanılan cihazların işlem odasına ve işlem sonunda depolanacak alana götürülmesinde yardımcı olan araca Endoskop Taşıma Arabası denir. Taşıma arabası kullanım sırasında zararlı mikroorganizmalardan korunması gerekir, bunun yanı sıra taşıma işleminde mutlaka güvenli ve sağlam bir ortam sağlanmalıdır.

Endoskop Taşıma Arabası Nasıl Kullanılır?

Taşıma arabası kullanım sırasında güvenli olmalıdır. Özellikle cihazlara zarar vermeyecek ölçülerde olup, kullanıcın rahat taşıma yapabileceği şekilde tasarlanmış olması gerekir.  

Taşıma sırasında kullanılan tepsiler kapakla donatılır aynı zamanda taşıma işleminde de endoskop cihazının güvenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olur.

Her bir taşıma arabası ile belirli bir miktarda endoskop taşınır. Kirli ve temiz endoskopların ayrımı için özel etiketler ve küvetler kullanılır. Özel etiketlendirmede, yeşil etiketli tepsiler genelde temiz endoskoplar için kodlanırken; kırmızı etiketli tepsiler ise kirli endoskoplar için kodlanmıştır.

Taşıma arabasında bulunan kilitleme özellikli tekerlekler ise kullanıcının arabayı, dilediği zaman durdurmasını dilediği zaman ise hareket ettirmesini sağlar.

Endoskop Taşıma Arabası Nerelerde Kullanılır?

Endoskop taşıma arabası kullanım sırasında endoskopların güvenli bir şekilde tutulmasına yardımcı olur. Kullanımı kolay ergonomik endoskop taşıma arabası hastane ve farklı klinik ortamlarda kullanılır.

Detrox bünyesinde Detroscopy ürün grubunda yer alan Detro Trolley, Siz kullanıcılarına endoskoplar için ergonomik taşıma arabası olarak tasarlanmıştır. Bu tasarım ile aynı anda 1’den fazla endoskop taşınmaktadır. Endoskopların zarar görmesini engelleyen geniş taşıma hazneleri, kirli-temiz ayrımı için tasarlanmış özel etiketler ve tekerleklerde bulunan kilitleme özelliği ile Sizlerin bütün ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur.

    Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

    Open chat
    1
    Merhaba 👋
    Hangi konuda bilgi almak istemiştiniz?